Askıda Çorba

img

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği olarak Anadolu’nun dört bir yanından yakalandıkları hastalıklara tedavi aramak için gelen çocuklar ve ailelerine sunduğumuz konaklama desteğinin yanı sıra tüm temel ihtiyaçlarını da karşılama çabasındayız. Halihazırda 19 evde tedavileri devam eden çocuklarımız ve aileleri konaklamaktadır. Bu sürede her eve ayda 1 koli (12 kavanoz) hedefinden yola çıkarak 1 ay içinde 228 kavanoz çorbanın bağışlanmasını arzulamaktayız.

Bu amaçla Mavişehir Rotary Kulübü & Karşıyaka Rotary Kulübü ve SeDaCa Mutfak Sanatları ile birlikte ‘Askıda Çorba’ projesini hayata geçirdik. Başlangıç olarak dört çeşit çorba (domates/tavuk suyu/mercimek/tarhana) SeDaCa Mutfak Sanatları tarafından hazırlandı, analizleri yapıldıktan sonra onaylandı. 330 ml’lik kavanozlarda sunulan çorbaların besin değerleri ile ilgili uzman görüşleri alınıp, saklama ve kullanım koşulları belirlendi.

Projeye kaynak yaratarak sürekliliğini sağlamak için bir kavanoz çorba aldığınızda bir tane de İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği’ne bağışlamış olacaksınız. Mavişehir Rotary Kulübü & Karşıyaka Rotary Kulübü ve SeDaCa Mutfak Sanatları bu projenin hayata geçirilmesinde ve satışların sağlanması kısmında çözüm ortağı olarak yer almaktadır. Ekim 2020 itibariyle çeşitli kanallardan çorba satışları başlatılmıştır.

Bu projede bizden desteğini esirgemeyen gıda sponsorumuz Balcılar Gıda Tic. Ltd. Şti. ve etiket sponsorumuz SETAG Etiket ve Baskı Teknolojileri A.Ş.’ne teşekkür ederiz.

Bu sürece destek olmak isteyen tüm gönüllülerimize şimdiden teşekkürler.

İletişim ve satış için:

1 Kavanoz 20 TL'dir.

Mavişehir Rotary Kulübü

Saymanı Arif Özdoğan

Tel. No.: 0 532 263 15 63

İşbank Nergis Şubesi

TR 2100 0640 0000 1343 6043 5392

Sevil Ozan

Tel no: 0 539 930 23 60