Yardımseverlik Koşuları

2020 yılında ilk defa katıldığımız yardımseverlik koşuları sayesinde Adım Adım* çatısı altında Boğaziçi Yüzme Yarışı, Runfire Salt Lake, İstanbul Yarı Maraton, Eker I Run ve İstanbul Maratonu'nda toplamda 77 gönüllü koşucu ile 120.370 TL bağış bağış toplayıp, zorlu tedavi sürecinde olan çocuklara sıcak bir aile ortamı sağlayarak temel ihtiyaçlarını karşıladık. 

2020 yılında yaptığımız yardımseverlik koşuları fotoğraflarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

*Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım Oluşumu, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır.

Adım Adım Oluşumu, yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını ve gönüllüleri bir araya getiren platformlar kurar, yönetir ve geliştirir.

2020 Eylül ayı itibariyle 85 bin+ gönüllü koşucusu ve 695 bin+ bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK'lara aktarılan kaynak 77 milyon+ TL’ye ulaşmıştır. (Kaynak: Adım Adım )