Yükleniyor..
İçeriğe Atla

HAKKIMIZDA


Hayatlarının en zor döneminde umutlarına ortak oluyor, inandığımız tam iyileşme yolunda onlarla birlikte yürüyoruz.

Kuruluş öyküsü

  • İzmir Hasta Çocuk Evleri 2004 yılında bir sosyal sorumluluk projesi olarak başladı.
  • Ege Üniversitesi tıp doktorlarından Prof.Dr. Buket Erer Del Castello, İtalya’daki araştırmaları sırasında gördüğü hasta çocuk evleri modelini rektörlüğe ve çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalı başkanlığına proje olarak sundu. Proje dönemin İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından büyük bir heyecanla desteklendi.
  • 2005’te Prof.Dr. Erer Del Castello’nun önderliğinde bir grup gönüllü bir araya gelerek “Hasta Çocuklarımız ve Ailelerini Destekleme Derneği”ni kurdu. Hasta çocuklar ile ailelerinin misafir edileceği evlerin dönemin İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından derneğe tahsis edilmesi, projenin hayata geçirilmesinde atılan en önemli adım oldu.
  • 2010 yılında derneğin adı, herkesin benimsediği bugünkü ismi olan “İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği” olarak değiştirildi. Bugüne kadar binden fazla hasta çocuk ve aileye hizmet verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Güncel durum

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği olarak Anadolu’nun dört bir yanından kanser hastası çocuklarının tedavileri için zorunlu olarak İzmir’e gelen, maddi ve sosyal hiçbir desteği bulunmayan ailelere kucak açıyoruz. Ortalama bir yıl süren kanser tedavileri boyunca onları ailece paylaşacakları evlere yerleştiriyor ve tüm ihtiyaçlarını karşılayarak yaşamlarının bu çok zor ve üzücü günlerinde onlara maddi – manevi destek sunuyoruz. Yardıma muhtaç bu ailelere sağlıklı bir yaşam ortamı sağlamak, onların her türlü maddi ve manevi yüklerini azaltmak için hiç durmadan çabalıyoruz.

İZMİR’DE YER ALAN HASTANELERE YAKIN KONUMLARDA 18 EVİMİZ BULUNUYOR. 2023 itibariyle bu evlerimizde, geçimlerini üstlendiğimiz ve zor günlerinde her daim yanında bulunduğumuz 0-18 yaş aralığında kanser hastası çocukların ferdi olduğu 18 aile konaklıyor. Tedavileri süresince onların tüm barınma ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği, sadece şeffaflık ilkelerine uygunluğu onaylanan STK’ların yer alabildiği Adım Adım Organizasyonu’na üyedir.

İZMİR HASTA ÇOCUK EVLERİ DERNEĞİ

GARANTİ BANKASI EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ŞUBESİ